Ε.Π.Σ.Π.

Πανηγύρισαν την πρόκριση οι Λέοντες 2-1 τον ΑΟΚ Φαλήρου

Με τέρμα του Κεκάκου στην εκπνοή του αγώνα οι Λέοντες πανηγύρισαν παλικαρίσια πρόκριση απέναντι στον ΑΟΚ Φαλήρου με 2-1.

Η ομάδα του Φώτη Πολίτη μπήκε μπροστά στο σκορ από νωρίς, μόλις στο 3’ ο Τσάτσης άνοιξε τα  σκορ (1-0) τελικά δέχθηκε την ισοφάριση πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα από τον Μανουσογιαννάκη, που πραγματοποίησε το 1-1 και όλοι περίμεναν να τσεκάρουν την αδρεναλίνη τους στην διαδικασία της παράτασης.

Ο Κεκάκος τελικά βρήκε τον τρόπο να προσφέρει στην ομάδα του την πρόκριση χωρίς  περεταίρω περιπέτειες καθώς σκόραρε για το 2-1.

Διαιτήτευσε η Βογιατζιδάκη.

Λέοντες Καμινίων: Βλαχάκης, Καλής(61′ Αλεξέλης), Μιχαηλίδης, Μαραγκός, Διαμαντόπουλος, Κόκκωρης(82’ Κανελλόπουλος), Κωνσταντάρας (82’ Μαστρομήνας), Τσάτσης (69′ Καραγιάννης), Κεκάκος, Μίτρε, Τριγύρης (61′ Κατσουμπής)

ΑΟΚ Φαλήρου: Δρόσος, Ανδρέου, Καρανίκας, Νικόλλα(73′ Μανουσογιαννάκης), Χαιρόπουλος(88′ Ξύδιας), Αφεντόπουλος(46′ Σεμπέκος), Παπαδόπουλος Π., Παρέλλης(63′ Φραγκούλης), Γερακούδης, Χαντζής(46′ Γεωργακόπουλος Γ.), Λιαράκης.