Πανηγύρισε η Ελλάδα Ποντίων με Κορωπί

2-0 πήραν το ματς

Άρωμα νίκης για την Ελλάδα Ποντίων που επικράτησε με 2-0 του Κορωπίου. Οι Πόντιοι υπερείχαν σε όλο το διάστημα του αγώνα αλλά δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να κάνουν τη μεγάλη φάση.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Κώστα Κωττάκη μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το ματς και άνοιξαν το σκορ με απευθείας φάουλ του Γρηγοριάδη (59΄).

Στο 70΄ο Δρυμούσης πρόλαβε να κάνει το τελικό 2-0 πριν αποβληθεί στο 82΄με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Καλός ο διαιτητής Νεοφυτιάδης (ΣΔ Κορίνθου).

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ (Κώστας Κωττάκης): Λυκούρης, Τσανάκης, Τσοπανάς, Καφαλίδης, Γρηγοριάδης, Κολοφώτης, Δικαιόπουλος (76′ Δημητριάδης), Φλέγκας, Αγγελωνίτης (65′ Μαντζουράνης), Σιδηρόπουλος Μπ. (90′ Σιδηρόπουλος Γ.), Δρυμούσης

ΚΟΡΩΠΙ (Βασίλης Στασινόπουλος): Ούσιος, Αλεξίου Α., Πούλος, Κοκκίνι, Ντούνης, Μουρούτης, Μακρής (40′ Γερολυμάτος), Ταμπάκης (64′ Θεοφάνους), Δημάκης (62′ Βρούτσης), Κουτρουμάνος, Γκεμίσης.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παντζαρίδης