Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πανιώνιος Κερατσινίου- Πειραϊκός 2-3

Με τον δικό του ξεχωριστό  τρόπο που τον χαρακτήρισε τη φετινή αγωνιστική περίοδο έκλεισε τη χρονιά ο Πειραϊκός. Με το αγαπημένο του σκορ 3-2 και με ανατροπή επί του Πανιώνιου Κερατσινίου στις Σιταποθήκες.

Με δύο γκολ του Λοξού στο πρώτο μέρος(27′, 41′ ) ο Πανιώνιος πήρε  προβάδισμα, απαντώντας στον Πειραϊκό που είχε ανοίξει το σκορ με πέναλτι του Ξυμιαλή(13′).

Στην επανάληψη για τους φιλοξενούμενους μίλησε ο Καρατσομπανάκης, που με δύο δικά του γκολ(53′, 75′) γύρισε το σκορ κλείνοντας νικηφόρα τη σεζόν για την ομάδα του.

Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι με τους Τζιτζικάκη και Γεωργόπουλο.

Με δέκα παίκτες άφησε ο διαιτητής Φυρογένης αμφότερες τις ομάδες, καθώς απέβαλε με δεύτερη κίτρινη τους Κλοπώδη(68′) και Τζιτζικάκη(86′).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Μάνδυλας, Πολλάτος, Καρβούνης, Δακουτρός, Ευθυμθιάδης, Ξύγκος(46′ Σάρδης), Γεωργόπουλος, Λοξός, Κυριακίδης, Κλοπώδης.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Μελάς, Ζεπάτος(58′ λ.τρ. Αλαϊμπέι), Πετράκης, Τσαλατσάνης, Καλλίνικος, Κόκκορης, Τζιτζικάκης, Ξυμιαλής, Κακαβογιάννης, Πουτσελάς.