6ος Όμιλος

Πανιώνιος – Πανναξιακός 4-1

Ένας εκπληκτικός Πανιώνιος επικράτησε με ευκολία 4-1 του Πανναξιακού και ξεκίνησε με το… δεξί την περιπέτεια του στο 6ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η Ταυτότητα του αγώνα

6ος Όμιλος Γ’ Εθνικής Ποδοσφαίρου

Πανιώνιος-Πανναξιακός 1-0

Διαιτητής: Αλ. Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Θεοδ. Γούρνας (Ανατολικής Αττικής), Χ. Μέστρος (Λέσβου)
4ος Διαιτητής: Χρυσούλα Μαργαρίτη (Εύβοιας)
Σκόρερ: 13′ Μούντριχας, 39′ Ζαχαριουδάκης
Δοκάρια: 74′ Ζαχαριουδάκης
Κίτρινες Κάρτες: 62′ Λάμψιας, 67′ Μπρέγκου, 85′ Παπαδόπουλος
Κόκκινες Κάρτες:

Το story της αναμέτρησης από τη Νέα Σμύρνη

Α’ Ημίχρονο

1’: Σουτ του Μουντρίχα λίγο έξω από το δοκάρι του Παπαδόπουλου
3’: Σέντρα του Γροντή κεφαλιά του Ξύγκορου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
6’: Σουτ του Μπρέγκου λίγο έξω από την εστία του Παπαδόπουλου
12’: όμορφη σέντρα του Νίνο προβολή του Μούντριχα, αλλά η μπάλα δεν κάνει το χατήρι του Πανιωνίου και πέρασε αόυτ
13’: Γκολ για τον Πανιώνιο σέντρα του Ζάχι κεφαλιά του Μούντριχα και η μπάλα στα δύκτια του Πανναξιακού και το 1-0 για τον Πανιώνιο.
22’: Σέντρα σουτ του Ζάχι από την αριστερή πλευρά άουτ η μπάλα
26’: Σέντρα του Λάμψια δεν μπόρεσε να βρει κάποιον παίκτη στη περιοχή και έτσι πέρασε ανεκμετάλλευτη η φάση για τον Πανιώνιο.
39’: Πρώτη φάση του Πανναξιακού στην αναμέτρηση και η ομάδα της Νάξου φτάνει στην ισοφάριση. Μετά από κόρνερ ο Ζαχαριουδάκης πιάνει το σουτ εκτός περιοχής ισοφαρίζοντας σε 1-1.
42’: Σουτ του Μπρέγκου πέρασε αόυτ.

Β’ Ημίχρονο

47’: Σούτ του Νίνο κόντραρε στα σώματα των παικτών του Πανναξιακού
49’: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γροντή απέκρουσε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
51’: Γκολ για τον Πανιώνιο σέντρα του Ζάχι προβολή του Ξύγκορου και σε κενή εστία δίνει ξανά το προβάδισμα στον Ιστορικό (2-1).
56’: Σουτ του Πανιωνίου μπλόκαρε με δυσκολεία ο Παπαδόπουλος
62’: Σουτ του Πιτταρά για τον Πανναξιακό δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στουρνάρα.
72’: Κόρνερ του Μπρέγκου η μπάλα φτάνει στο Γροντή, ο οποίος με σουτ από το ύψος της περιοχής κάνει το 3-1 για τον Πανιώνιο.
74’: Σέντρα-σουτ του Ζαχαριουδάκη, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στη πάνω μεριά του δοκαριού του Στουρνάρα.
76’ Ωραία πάσα του Ξύγκορου στη πλάτη της άμυνας του Πανναξιακού πολύ ωραίο πλασέ του Μούντριχα απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πανναξιακού Παπαδόπουλος.
85’ Ωραίο πλασέ του Γροντή μέσα από την περιοχή του Πανναξιακού πολύ δίπλα από το δοκάρι του Παπαδόπουλου.
90’ Γκολ για τον Πανιώνιο ο Κουτσάκης βρίσκει πολύ ωραία τον Μούντριχα, ο οποίος με δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πανιώνιος (Δημήτρης Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λαμψίας (80′ Παπαδόπουλος), Ζάχι, Ζούλιας, Κοντοές, Μπρέγκου, Ξυγκόρος (80′ Ζαμάνης), Νίνο (63′ Κουτσάκης), Σταμάτης (71′ Δρίτσας), Γροντής, Μούντριχας.