Β΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Πανλιοσιακός-Μανδραϊκός 0-2

Αγχωτική πρεμιέρα για τον ισχυρό Μανδραϊκό, καθώς επικράτησε δύσκολα με 2-0 του καλά διαβασμένου Πανλιοσιακού και ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου(45+2′) χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βόγκα.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56′ ο Πανλιοσιακός ζήτησε από το διαιτητή Νάκο πέναλτι σε ανατροπή του Σασχανίδη, φάση για την οποία διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι.

Το γκολ που σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του Γιώργου Σωτήρχου πέτυχε ο Σκαμαντζούρας στο 86′.

ΠΑΝΛΙΟΣΙΑΚΟΣ: Μάργαρης, Καλαϊτζίδης, Ράζος, Γκουβόπουλος, Νικολακόπουλος, Αρβανίτης, Κατσίου, Καριόρης(82′ Λίλα), Ρουσάκης, Σαχσανίδης, Αξής(85′ Σκύβαλος).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Κοπαλάς, Πετσίτης(65′ Τζέκα), Χαμηλάκης, Μπακατσέλος, Τζαφεράκος, Βόγκας, Απαζίδης, Βλαχόπουλος(72′ Βάσα), Ταμπουράκης(76′ Σκαμαντζούρας), Λόλι(76′ Βούκα), Πρίφτι.