Παννεαπολικός – Νέοι Ευγένειας 0-5

«Άστραψαν και βρόντηξαν » οι Νέοι Ευγενείας που πέρασαν σαν «σίφουνας» από το «Π. Νικολαΐδης» όπου σάρωσαν με 0-5 τον ελλειπή Παννεαπολικό. Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη των φιλοξενούμενων που έχουν στα δυο τελευταία παιχνίδια σημειώσει 9 τέρματα χωρίς να παραβιαστεί η εστία τους( 9-0)!! Η ομάδα του Δημήτρη Αλειφεράκη είχε τον έλεγχο του αγώνα εκμεταλλευόμενη τα κενά των αντιπάλων και προηγήθηκε 0-2 στο α΄μέρος με σουτ των Τοπίκογλου στο 26’ και Γκανίδη στο 34’. Στην επανάληψη ο Σκουλουδάκης στο 65’ με απευθείας φάουλ από πλάγια θέση , ο Μπέκα στο 78’ με κοντινό πλασέ και ο Γκανίδης και πάλι στο 89’ με σουτ έγραψαν το τελικό 0-5. Στο τελευταίο 10λεπτο οι νικητές αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του Πετρίδη αφού είχαν γίνει και οι πέντε αλλαγές . Άψογος ο διαιτητής Κακριδής.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ : Τσίλης, Βουμβάκης( 46’ Ρενιέρης) , Γκολένα, Καλογερόπουλος, Τζιώτης, Τζαραντάτ, Παπανικολάου , Χατζηανδρέου, Θηραίος( 46’ Εμέτο), Πανταζόγλου( 61’λ.τρ. Σαριανίδης) , Νούνες( 58’ λ.τρ. Ζώης) ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ: Λύτρας( 72’ Αποστολάκης), Κουρπάς, Σκουλουδάκης, Γκανίδης, Ζαμπέτης, Τοπίκογλου( 76’ Πετρίδης) Αβράμης, Γκάτζιος( 69’ Μπέκα) Ιωακειμίδης, Γεροπαναγιώτης( 76’ Παπαγιάννης) , Δερμεντζόγλου (69’ Γιαγλής)