Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πανφαληρικός – Αστέρας Νίκαιας 3-1

Εντυπωσιακός ο νεανικός Πανφαληρικός επικράτησε 3-1 του Αστέρα Νίκαιας και έδειξε πολύ καλά στοιχεία για την δύσκολη συνέχεια που τον περιμένει.

Οι γηπεδούχοι που είχαν δοκάρι στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Ζυμάρη  έμειναν πίσω στο σκορ στο 14’ όταν ο Ιωάννου πραγματοποίησε το 0-1.

Ο Πανφαληρικός αντέδρασε και σε δέκα λεπτά ανέτρεψε το αποτέλεσμα  με δυο τέρματα του Διαμαντάκου 16’ και 24’ και ένα του Ξέστερνου στο 26’ διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Διαιτητής ήταν ο Μαμσάκος Α.

Πανφαληρικός: Τσομάρης, Αραπαντώνης(58′ Παπαμεθοδίου), Δρακογιάννης, Τζοάννης, Κονδυλάκης, Διαμαντάκος, Κάγιο, Τσίκας, Ξέστερνος, Ζυμάρης, Σερβετάς(90′ Ίσσαρης).

Αστέρας Νίκαιας: Ταταράκης, Τσαρκατσόγλου, Κεφαλάς, Μακρής, Τσιτούρας, Μανώλης, Χατζηελευθερίου(46′ Παπανδρεόυ), Λαζάκης, Δρογγίτης(80′ Γεωργικόπουλος), Ιωάννου, Χάλκος.