Ε.Π.Σ.Δ.Α.

ΠΑΟΚ Μάνδρας – Αστέρας Μαγούλας 4-2 (2-2κ.δ)

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΔΑ πήρε ο ΠΑΟΚ Μάνδρας που επικράτησε με 4-2 στην παράταση του Αστέρα Μαγούλας με 4-2 , στην  κανονική διάρκεια το ματς έληξε ισόπαλο 2-2.

Ο Αστέρας ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με τον Μπέχλη στο 5’ και δέχθηκε την ισοφάριση από τον Μανασίδη Α. στο 21’ (1-1) . Στο 37’ ο Χιονίδης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους (2-1) και στο 66’ ο  Γουβαλάρης διαμόρφωσε το 2-2 και οδήγησε τις δυο ομάδες σε ημίωρη παράταση. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λογοθέτης Α.

Οι γηπεδούχοι στην παράταση έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα πήραν τα ηνία του ματς και με τέρματα των Τσιανάκα στο 99’ και Ζεϊτινίδη στο 119’ επικράτησαν με 4-2.

Διαιτητής ήταν ο Γιαπιτζόγλου.

ΠΑΟΚ Μάνδρας: Στεφανίδης, Παπαδόπουλος(71′ Μαυρίδης), Δανιηλίδης, Μιχαηλίδης(111′ Στύλλα), Στυλίδης, Τζανέτος(55′ Ζεϊτινίδης), Μανασίδης Α.(114′ Τσέκα), Τεπέτωβ(71′ Παπακωνσταντίνου), Χιονίδης, Τσιανάκας, Σιδηρόπουλος(55′ Μπόνος).

Αστέρας Μαγούλας: Πορανίδης, Γουβαλάρης, Πέππας, Λογοθέτης Φ., Μπέχλης, Λογοθέτης Α., Χαλκίδης(96′ Τσιφρικάς), Ράλλης(85′ Παπαβασιλείου), Μυρσινιάς, Μοίρας(71′ Οικονομόπουλος Μ.), Αγγελακόπουλος(55’Κώνστας).