6ος Όμιλος

Παπακωστούλης: Ήμασταν ανώτεροι

Σε ακόμη ένα ματς η Τριγλία Ραφήνας απέδειξε ότι αποτελεί ένα από τα καλύτερα σύνολα του 6ου ομίλου. Στην αναμέτρηση με την Κηφισιά, οι ”κιτρινόμαυροι” όχι απλά κοίταξαν στα μάτια τον σύλλογο από τα βόρεια προάστια αλλά εάν ήταν πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να είχαν πανηγυρίσει ένα μεγάλο τρίποντο επί ενός σπουδαίου αντιπάλου. Σημαντικό μερίδιο ευθύνης για την εικόνα που παρουσιάζει η Τριγλία πιστώνεται στον τεχνικό, Γιώργο Παπακωστούλη, ο οποίος στις δηλώσεις που παραχώρησε αναφέρθηκε στην προηγούμενη αναμέτρηση θεωρώντας ότι βάσει της εξέλιξης του αγώνα η ομάδα του θα έπρεπε να έχει κερδίσει τον αγώνα. Συγκεκριμένα, ο τεχνικός των Ραφηνιωτών τόνισε: ΄΄Ήταν ένα παιχνίδι δύσκολο όπως το περιμέναμε. Θεωρώ ότι ήμασταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο α’ μέρος δημιουργήσαμε φάσεις ούτως ώστε να μπορέσουμε να προηγηθούμε όμως δεν τις μετουσιώσαμε σε γκολ. Στο β’ ημίχρονο λίγο το πλάνο της Κηφισιάς που ήθελε περισσότερο την ισοπαλία λίγο ο διαιτητής οποίος δεν μας άφησε να κρατήσουμε το ρυθμό που είχαμε στο α’ ημίχρονο συνετέλεσαν ώστε το ματς να μείνει στο 0-0. Πιστεύω ότι αν κάποια ομάδα έπρεπε να κερδίσει αυτή ήμασταν εμείς. Καταφέραμε απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος να μην απειληθούμε. Δεν μπορούμε να πούμε ότι ειναι άτυχο το αποτέλεσμα αλλά βάσει εικόνας θεωρώ ότι έπρεπε να κερδίσουμε. Συνεχίζουμε την προσπάθεια για την παραμονή μας. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εικόνα και την απόδοση τους και ευελπιστούμε ότι γρήγορα θα φτάσουμε στην παραμονή ώστε στη συνέχεια να παίξουμε περισσότερο απελευθερωμένα”.