Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πειραϊκός- Ένωση Α.Α. Ρέντη 0-3

Για ακόμα ένα παιχνίδι η Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου Ρέντη έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ντόνε επικράτησε στο ντέρμπι με 3-0 στην επανάληψη του Πειραϊκού στη Νίκαια και έκανε μια σπουδαία νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Ντόνε που σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο τρία γκολ(47′ εκτέλεση φάουλ , 67′ πέναλτι, 85′).

Στο 81′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Μανώλη με δεύτερη κίτρινη.

Σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του Κουβέλη έχει ο Πειραϊκός.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Μάκο,Καλλίνικος, Ψάρρας, Μανώλης, Φραγάκης, Ζωγράφος(71′ Κατσαβέλης), Βατίστας Αν., Βατίστας Ανδρ.(71′ Τσαλατσάνης), Καρατσομπανάκης, Ξυμιαλής, Βατίστας Ανδρ. Π.(71′ Ηλιόπουλος).

ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ: Κυρίτσης, Μερεντίτης, Τσιφρίκας, Παπαβάρ, Τσαπανίδης, Μπιζιργιάννης Π.(90′ Μπιζιργιάννης Α.), Καψομέρας, Αντωνίου, Κολοβός(33′ λ.τρ. Μπέρμπερη), Ντόνε, Ραβανής(67′ Μπροτζάκης).