Πειραϊκός- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 1-2 παρ.

Στην παράταση η ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδα κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή και να πάρει την πρόκριση στο Μοσχάτο με 2-1 επί του μαχητικού Πειραϊκού.

Και οι δυο ομάδες αψήφησαν τις καιρικές συνθήκες, παρουσιάζοντας μια καλή εικόνα και στα 120 λεπτά της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον  Τσαλατσάνη στο(15’), για να απαντήσει η ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας με Κουλουριώτη στο 20’.  Στη φάση αυτή ο Πειραϊκός διαμαρτυρήθηκε στο διαιτητή Φιλακούρη, ότι δόθηκε πριν το γκολ ανάποδο φάουλ.

Στο δεύτερο μέρος ο Πειραϊκός έμεινε στο 77’ με δέκα λόγω αποβολής του Δημητρόπουλου με δεύτερη κίτρινη.

Λίγα λεπτά πριν τη λήξη της παράτασης, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το τέρμα που τους έδωσε την πρόκριση με τον Ταμπουράκη στο 115’, ο οποίος μπήκε στο παιχνίδι σαν αλλαγή.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Λαγκαδίτης, Δημητρόπουλος, Ντζούρας(77’ Καλυβωκάς), Θεοχαράκης, Πρωτονοτάριος, Γκιούρι, Σεϊνταράσι(57’ Ντερκρικοριάν), Τραγανός, Τσαλατσάνης , Παυλίδης(66’ Παφίλης), Ζωγράφος(117’ Φριτζάλας).

ΑΕ ΜΑΥΡΟΥ ΑΕΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Μεϊμάρογλου, Παπα΄δοπουλος,Κασδοβασίλης(46’ Ζώγας), Βιδάλης, Σταμπούλογλου, Χατζηλεμελτιάδης(120’ Σαραντάκος), Βάσσος(74’ Γκιάτης), Τσορτανίδης, Μανουλίδης(70’ Ταμπουράκης), Πέρρο,ς Κολουριώτης.

• Η φωτογραφία είναι σημερινή από το γήπεδο του Μοσχάτου.