Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πειραϊκός – ΑΟ Πειραιάς 1-3

Την αήττητη πορεία του στα πλέι άουτ συνέχισε ο ΑΟ Πειραιάς, που  αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επικράτησε με 3-1 του Πειραϊκού στο Μοσχάτο.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Τσαλατσάνη στο 20′, αλλά οι Καμινιώτες στην επανάληψη αντέδρασαν.

Το συγκρότημα του Παναγιώτη Ντούνια έφερε τα πάνω κάτω σε ένα λεπτό, με τον Ζέρο να ισοφαρίζει στο 67′ και τον Δρογγίτη να κάνει την ανατροπή στο 68′.

Τη νίκη σφράγισε για τους φιλοξενούμενους και πάλι ο Δρογγίτης στο 77′. ισοφάρισε με τον Ζέρο στο 67′, για να πάρει το προβάδισμα στ0 77′.

Διαιτήτευσε ο Μπαλαχούτης.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Μελάς, Ζεππάτος, Βιτσαράς, Καλλίνικος, Λύρας, Κόκκορης (77’ Αλαϊμπέι), Πουτσελάς, Ξύμιαλης, Τσαλατσάνης, Κακαβογιάννης, Πειράκης.

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ: Τσιμπούρης, Σάσσαρης, Ριζόπουλος, Αρβανίτης, Λαμπρόπουλος, Τσιτσιλιάγκος (60’ Μαντζαβίνος), Παπαδόπουλος, Πετρίδης, Δρογγίτης, Μανιάς, Ζερό.