Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πειραϊκός – Αστέρας Νίκαιας 3-1

Νικηφόρα έκλεισε τους αγώνες του πρώτου γύρου ο Πειραϊκός επικρατώντας με σκορ 3-1 του Αστέρα Νίκαιας και έκανε ένα πολύ σημαντικό βήμα για την κατάληψη μιας θέσης στα πλέι οφ ανόδου.

Δύο τέρματα για τους νικητές σημείωσε ο Σκερλάι το πρώτο με εύστοχο πέναλτι στο 38ο λεπτό και το δεύτερο στο 60ο λεπτό με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 65’ ο Τσαλατσάνης έγραψε το 3-0 για να μειώσει για τον Αστέρα ο Σπαντίδης στο 75’.

Διαιτήτευσε ο Αλατσάκης.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Νταβτιάν, Αλαϊμπέι (52’ Καρασαββίδης), Μανώλης, Λαζάκης (82’ Θηραίος), Παλαιστίδης, Καλλίνικος, Ξυμιάλης (80’ Ζάχο), Σκερλάι, Αράπογλου (52’ Τσαλατσάνης), Σκρίμπιας, Τότσι (52’ Πουτσέλας). ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Ζήσης, Τσίτουρας, Μανιατάκης, Κωσταράς, Συρίγος, Ζαρκαδούλας (70’ Αθανασιάδης), Πανταζόγλου (77’ Κοσκινάς), Παπανδρέου, Χατζηλάρης, Σαμιώτης (57’ Ιωάννου), Σπαντίδης.