Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Πειραϊκός- Σαλαμινομάχοι 3-1

Ματς για “καρδιακούς” στο Μοσχάτο. Ο Πειραϊκός πήρε ακόμα μια σημαντική νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα καταβάλλοντας με 3-1 τους πολύ καλούς Σαλαμινομάχους.

Οι νησιώτες στο πρώτο ημίχρονο στάθηκαν άτυχοι, καθώς είχαν δύο δοκάρια σε ισάριθμες προσπάθειες του Ευαγγέλου Γου.(19′, 33′).

Στην επανάληψη η ομάδα του Γιάννη Μαυρόπουλου προηγήθηκε με άψογη εκτέλεση φάουλ του Σκρελάι στο 55′.

Οι Σαλαμινομάχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 66′ με τον Πασσαλή.

Αλλά ο Πειραϊκός πίεσε πολύ στο τέλος και βρήκε τα γκολ της νίκης με τους Σκρελάι(90′) και Τσαλατσάνη(94′).

Διαιτήτευσε ο Τζαγκαράκης.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Νταβτιάν, Παπαδόπουλος(46′ λ.τρ. Αλαϊμπέι), Μανώλης, Παλαιστίδης, Σαμπάνης, Σκρίμπιας, Τσακάτζε(75′ Φιλιππίδης), Σκρελάι, Χριστοφοράτος(46′ Τσαλατσάνης), Ξυμιαλής(71′ Λαζάκης), Αράπογλου(65′ Τάγκαλος).

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Βουκουτής(46′ λ.τρ. Χριστιανάκης), Πανταλέων, Ευαγγέλου Γ., Πασσαλής, Κωνσταντινίδης, Σιγάλας, Ασλάνι, Πότσι(73′ Καλογιάννης), Τουμπαρίδης(63′ Κομνηνός), Μακρής(63′ Παπαδημητρίου), Ευαγγέλου Γου.