Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Πεντάρα ο Αστέρας Εξαρχείων σε ΑΕ Ιλίου

Νίκησε 5-1

Πιάνοντας εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Εξαρχείων μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο τον αγώνα με την ΑΕ Ιλίου και νίκησε με 5-1. Οι παίκτες του Αστέρα αποθεώθηκαν από τους 150 φιλάθλους της ομάδας που μετέτρεψαν σε… Αλεπότρυπα το δημοτικό στάδιο Ιλίου.

Οι νικητές προηγήθηκαν στο 31΄με τον Ντάτση για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι στο 47΄με τον Μπιρπανάγο. Η χαρά για την ΑΕ Ιλίου κράτησε μόνο ένα λεπτό καθώς στο 48΄ο Ντάτσης και πάλι έδωσε το προβάδισμα στους Εξαρχειώτες οι οποίοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ με τους : 58′ Δανιήλ, 68′ Κυρίτσης, 81′ Τσιαντής,

Διαιτητές: Αραβίδης, Κυριακουλέα-Χρηστάκος

ΑΕ ΙΛΙΟΥ: Σαμόλης, Παπαγιαννόπουλος, Μπέκος, Λαχάς, Τσίρος, Κωνσταντίνου (82′ Πιστόπουλος), Δημητρίου, Τζήμας, Μπιρμπανάγος, Ζούτας (77′ Κουμπουράς), Χρονόπουλος (60′ Μπακάλης)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παυλής (75′ Καυκιάς), Φιλιππόπουλος, Γκραμπότσκα (63′ Σταματόπουλος), Ντάτσης, Μουζάι, Ζάχος, Τσιαντής, Κυρίτσης, Δανιήλ, Ορούτσι (58′ Δροσίου), Χάσκας.