Πεντάσφαιρη Χαραυγή κατά Αχιλλέα Κορυδαλλού

5-1 και φρενήρη κούρσα

Ασταμάτητη η πρωτοπόρος Χαραυγή νίκησε με 5-1 τον Αχιλλέα Κορυδαλλού και συνέχισε τη φρενήρη πορεία της.

Ο Γκουγκούδης άνοιξε το σκορ στο 21′ αλλά πριν να λήξει το ημίχρονο οι Κορυδαλλιώτες ισοφάρισαν με τον Σεβαστόπουλο Σ. ( 43′) .

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δικαιολόγησαν την φετινή τους πορεία σημειώνοντας τέσσερα ακόμα τέρματα με τους Γεροπαναγιώτη( 50′, 84′) και Σαπαλίδη ( 67′,78′)ενώ ο γκολκίπερ των Κορυδαλλιωτών Ψαρόπουλος βρέθηκε σε σπουδαία μέρα αφού αποσόβησε πολλά ακόμα τέρματα .

Η Χαραυγή είχε και δυο δοκάρια με τους Σαπαλίδη 40′,46′.Δοκάρι είχε και ο Αχιλλέας στο 94′ με τον Ντόνε .

Άριστος ο διαιτητής Κουρομιχελάκης.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Λαυρέντζος Βουλγαράκης Σκορδίλης, Ροδίτης, Περδίκης ( 80′ Κυλίτσης) Μενδρινός Γκουγκούδης Μακαρονάς, Καφαντάρης( 49′ Γεροπαναγιώτης), Σαπαλίδης Γιαννόπουλος (77′ Μύρκος)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Ψαρόπουλος Κικιμένης, Κατσούμπης, Ζαρταλούδης, Κατσα΄ρας, Μάμμας( 39′ Τσουκαλάς) , Σαρδελάς( 61′ Βλαχόπουλος) , Σεβαστόπουλος Π., πΠδόπουλος, Ντόνε, Σεβαστόπουλος Σ.( 72′ Πούλος)