Περίπατο ο Αρης Πετρούπολης, 3-0 την Κηπούπολη

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ο Αρης Πετρούπολης νίκησε με 3-0 την Κηπούπολη και ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το νέο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, και μόλις στο 2΄ο Αργυρίου είχε δοκάρι, αλλά στο 10΄πήρε το αίμα του πίσω κάνοντας το 1-0. Στο 28΄ο Μπιμάι με σουτ έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 60΄ο Σούφλας έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ, ενώ στο 85΄το φάουλ του Λερούτσου σταμάτησε στο δοκάρι.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καλογερόπουλος, Πολίτης (46′ Λάπα), Τσερκώνης (69′ Κορώνης), Μπιμάι, Λεβέντης, Γεραγωτέλλης, Τρακόσης, Σούφλας (79′ Λερούτσος), Αργυρίου, Καραδήμας (54′ Νησαριώτης), Μαρίνου (79′ Σταυρόπουλος).

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Κυρίου, Μπίσκος (74′ Σπανουδάκης), Σαββουλίδης, Αγγελόπουλος, Πολυζωγόπουλος, Φαρμάκης, Ταμπάκης (74′ Αντωνουσάκης), Οκσίσογλου (69′ Λέμης), Καλέμης, Σοφός (60′ Μάκρας)