Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

“Περίπατο” στην Νέα Πέραμο ο Απόλλων Ποντίων

Εύκολο απόγευμα στην Νέα Πέραμο για τον Απόλλων Ποντίων που νίκησε 5-2 την τοπική ομάδα συνεχίζοντας το «κυνήγι» της πρώτης θέσης.

Η ομάδα του Μπάμπη Λιαϊλιά μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό και στο 5’ άνοιξε το σκορ με τον Koullolli (0-1).

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης ο Αθανασιάδης στο 48’ «πλήγωσε» τον Ρήγα για το (0-2) και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μπουρντένης βρήκε και τρίτο τέρμα για τους  πόντιους (0-3).ΟΙ φιλοξενούμενοι δεν έριξαν στροφές και σημείωσαν ακόμη δυο τέρματα με τους Ατματσίδη στο 65’ και Ρήγα (αυτογκόλ) στο 70’ (0-5).

Το τελικό 5-2 διαμόρφωσαν οι Σεβαστής και Τοπτίδης στο 75’ και 87’ αντίστοιχα.

Διαιτητής ήταν ο Χρέλιας.

Νέα Πέραμος: Ρήγας, Πνευματικάκης, Μπριάνας, Ζουμπλιός Β.(72′ Μπάρδης), Σεβαστής, Γεωργιάδης, Κάντρο, Αλέκσι, Τσινακίδης(58′ Τσινακίδης), Τοπτίδης, Μπάμπαλος(64′ Ζουμπλιός Ι.).

Απόλλων Ποντίων: Τσούλφας(65′ Τσαπουρνής), Λάσκος(65′ Πετσίτης Ι.), Χαλκιόπουλος(49′ Παπαδόπουλος), Κουραβέλας, Πετσίτης Δ., Koulloli, Πρέσας(49′ Μαυράκης), Akkia, Μπουρτένης, Ατματσίδης(65′ Πουρουζίδης Ν.), Αθανασιάδης.