5ος Όμιλος

ΠΟΑ-Γιούχτας 0-0

Δεν ανέδειξε νικητή το Ηρακλειώτικο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΠΟΑ και στον Γιούχτα..

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Η ομάδα των Αρχανών είχε την τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις του παιχνίδιου να φύγει με το διπλό αλλά το σουτ του Σφυρογιαννάκη σταμάτησε στο δοκάρι.

Άξιο  αναφοράς η επιστροφή των Τζανή, Ρουμπάκη και Τριανταφύλλου στο Ατσαλένιο σαν αντίπαλοι . (Δείτε εδώ το ρεπορτάζ με την βράβευση) αθώς και ο τραυματισμός του Χατζηανδρέου που αποχώρησε τραυματίας λόγο μετά την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο σαν αλλάγή.

Το Φίλμ Αγώνα

9′ Κίτρινη κάρτα στον Πλουσή για τράβηγμα φανέλας
15′ Σέντρα-σουτ του Ρουμπάκη μέσα από την περιοχή, στην αγκαλιά του Μανουσάκη
20′ Σουτ Τριανταφύλλου, απομακρύνει ο Πετράκης όντας πεσμένος στο έδαφος. στη συνέχεια της φάσης ο Μαυρομάτης επιχείρησε σουτ που πέρασε άουτ
24′ Κίτρινη στο Ρωμανάκη για μαρκάρισμα
28′ Κίτρινη στο Μαζιώτη για μαρκάρισμα
35′ Μεγάλη ευκαιρία για το Γιούχτα. Ο Ηλιόπουλος μπήκε μέσα στην περιοχή, βρέθηκε απέναντι στον Μανουσάκη και το σουτ του απέκρουσε με τα πόδια ο τερματοφύλακας του ΠΟΑ!
37′ Χέρι Μαζιώτη μέσα στην περιοχή ζητούν οι παίκτες του Γιούχτα. Καμμία παράβαση λέει ο διαιτητής
45′ Εκπληκτικό σουτ του Μαυρομάτη, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μανουσάκης
48′ Πολυ καλή στιγμή για το Γιούχτα! Ο Ρουμπάκης έδωσε δεξιά για τον Τριανταφύλλου που μπήκε περιοχή, σούταρε, ο Μανουσάκης έδιωξε δύσκολα με τα πόδια. στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στο Στρατάκη που ήταν στο ύψος της μεγάλης περιοχής, επιχείρησε το σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει στο Βρεττό. Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν χέρι, κόρνερ υπέδειξε ο διαιτητής Σωτηριάδης
52′ Κίτρινη στο Ρουμπάκη για μαρκάρισμα
54′ Αλλαγή για τον ΠΟΑ. Κενδριστάκης στη θέση του Γιούρι
56′ Κόντρα μέσα στα καρέ του ΠΟΑ, ευνοείται ο Ηλιόπουλος που θα κάνει το σουτ όμως θα περάσει κόρνερ
65 ‘Δύο αλλαγές για τον ΠΟΑ. Χατζηανδρέου και Πατηνιώτης εντός, Ρωμανάκης και Πατηνιώτης εκτός
77′ Στρώνει ωραία ο Ρουμπάκης για τον Στρατάκη στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο δεύτερος σουτάρει και αναγκάζει το Μανουσάκης να πέσει στη γωνία του και να μαζέψει
85′ Μέσα ο Τσάτσος, έξω ο Ρουμπάκης που καταχειροκροτήθηκε
87′ Με παίκτη λιγότερο ο ΠΟΑ στα τελευταία λεπτά καθώς ο Χατζηανδρέου που πέρασε ως αλλαγή και προερχόταν από τραυματισμό, χτύπησε ξανά και αναγκάστηκε να αποχωρήσει υποβασταζόμενος
91′ Περνάει στο ματς ο Σφυρογιαννάκης, αποχωρεί ο Ηλιόπουλος
94′ Επίθεση για το Γιούχτα με τον Τριανταφύλλου να υποδεικνύεται σε θέση off side. Διαμαρτυρίες από τον έμπειρο επιθετικό και κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή
94’ Δοκάρι για τον Γιούχτα! Ο Σφυρογιαννάκης μπήκε από αριστερά στην περιοχή, σούταρε και η προσπάθεια του σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι!

ΠΟΑ:Μανουσάκης, Βρεττός,Άλλαν ,Παπαδομιχελάκης,Πετράκης, Κερμενίδης,Ρωμανάκης,Μαζιώτης, Καμπόσος,Καρλίτο, Πολυζάς

Γιούχτας:Κόλλιας,Κασωτάκης,Πλουσής,Σταθόγλου,Ραπτάκης,Τζανής, Στρατάκης, Μαυρομάτης, Τριανταφύλλου,Ρουμπάκης, Ηλίοπουλος