5ος Όμιλος

ΠΟΑ-Εθνικός 3-0

Όπως στο ματς πριν από μερικές εβδομάδες κόντρα στον πρωτοπόρο ΟΦΙεράπετρας (νίκη με 3-2), έτσι και τώρα ο ΠΟΑ “εκθρόνισε» και τον Εθνικό Πειραιώς από την κορυφή του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, επικρατώντας με σκορ 3-0!

Η ομάδα του Μανώλη Σκύβαλου μπήκε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αποφασισμένος να πάρει τη νίκη και μόλις στο 5ολεπτό άνοιξε το σκορ με τον πρωταγωνιστή του αγώνα Φώτη Καϊμακαμούδη κάνοντας το 1-0.

Ο ΠΟΑ είχε και άλλες φάσεις στο πρώτο μέρος ωστόσο το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου. Στην επανάληψη οι Ατσαλενιώτες» έφτασαν στο 2-0 πάλι νωρίς καθώς στο 57’ από ασίστ του Καϊμακαμούδη, ο Καρβελάς με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 74’ με τον Καϊμακαμούδη με ωραία προσπάθεια και σουτ να «τελειώνει» την φάση άψογα!

Οι φάσεις του αγώνα

5’ ΓΚΟΛ για τον ΠΟΑ… Σέντρα του Κερμενίδη από δεξιά, έκανε το κοντρόλ μέσα στην περιοχή ο Καϊμακαμούδης και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

9’ Προσωπική ενέργεια του Καρλίτο και σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

31’ Μακρινό σουτ του Κερμενίδη η μπάλα θα καταλήξει άουτ

32’ Σουτ του Λεωνιδόπουλου για τον Εθνικό η μπάλα άουτ

39’ Ακόμα ένα σουτ στο παιχνίδι με τον Μπλάνκο να προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Μανουσάκη, με τον πορτιέρο του ΠΟΑ να μαζεύει χωρίς πρόβλημα την μπάλα

47’ Σουτ του Αλεξίου μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Μανουσάκης

53’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλεξίου η μπάλα έσκασε στο έδαφος και ανάγκασε τον Μανουσάκη στην απόκρουση του αγώνα, κρατώντας το 1-0 υπέρ του ΠΟΑ

54’ Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό με τον Πολίτη να μπαίνει στην θέση στου Σταματάκου

57’ ΓΚΟΛ για τον ΠΟΑ, πάσα του Πλουσή στον Καϊμακαμούδη, ο τελεύταιος γύρισε την μπάλα προς τον Καρβελά ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0!

60’ Γύρισμα του Καϊμακαμούδη μέσα στην περιοχή ο Καρλίτο με προβολή προσπάθησε να την στείλει στα δίχτυα αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα…χαμένη ευκαιρία για τον ΠΟΑ

63’ Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό με τον Ρομάνο να μπαίνει στην θέση του Λεωνιδόπουλου

72’ Τρίτη αλλαγή για τον Εθνικό με τον Παυλάκη να μπαίνει στην θέση του Βλάχου

73’ Ευκαιρία με τον Παυλάκη για τον Εθνικό το σουτ του πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Μανουσάκη.

74’ ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΟΑ!!! Ο Καϊμακαμούδης γύρισε με την μπάλα μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ και την έστιελε στα δίχτυα κάνοντας το 3-0

76’ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ με τον Πετράκη να παίρνει την θέση του Πατηνιώτη

80’ Ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Ρομάνο να βρίσκεται απέναντι από τον Μανουσάκη, έκανε το σουτ με τον πορτιέρο του ΠΟΑ να αποκρούει την μπάλα

81’ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΟΑ με τον Παναγιωτάκη να μπαίνει στην θέση του Καρλίτο

86’ Γύρισμα του Κερμενίδη στον Καρβελά, ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα πέρασε άουτ.

87’ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΟΑ αντί του Πλουσή ο Ξεπαπαδάκης

90’ Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μανώλης Σκύβαλος από πλευράς ΠΟΑ με τον Νηστικάκη να μπαίνει αντί του Κερμενίδη

Τελικό σκορ 3-0, με τα γκολ των Καϊμακαμούδη (5′ και 74′) και Καρβελά (57′)

Οι συνθέσεις:

ΠΟΑ: Μανουσάκης, Καρβελάς, Πολυζάς, Βρεττός, Σαμουηλίδης, Παπαδομιχελάκης, Πλουσής (87’ Ξεπαπαδάκης), Κερμενίδης (90’ Νηστικάκης), Πατηνιώτης (76’ Πετράκης), Καρλίτο (81’ Παναγιωτάκης), Καϊμακαμούδης

ΕΘΝΙΚΟΣ: Κολιοφούκος, Βλάχος (72’ Παυλάκης), Μηλιώτης, Κορνέζος, Σμίλτος, Σκεντεράι, Μάναλης, Λεωνιδόπουλος (63’ Ρομάνο), Μπλάνκο, Αλεξίου, Σταματάκος (54’ Πολίτης).

Πηγή: prismanews