Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Ποιός θα τον σταματήσει;

Το τρένο του Βύρωνα που λέγεται Αθηναϊκός δεν σταμάτησε ούτε στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου. Οι ”λόρδοι” επικράτησαν με 3-0 του Αγίου Θωμά στο γήπεδο του Βύρωνα και βρίσκονται πλέον 8 βαθμούς μπροστά από τον δεύτερο Άγιαξ Ταύρου. Το σκορ άνοιξε στο 23′ ο Λάιος για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του Βύρωνα ο Μποζνιάκου στο 35′. Το 2-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο μεσολάβησε η αποβολή του Γιώργου Ζαρκαδούλα στο 50′ που άφησε τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κρασώνης στο 72′. Να επισημανθεί ότι ο νεοαποκτηθείς παίκτης του Αθηναϊκού σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο ματς.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λιάπας, Κύργιος (Κίλιας 65′), Κουστουμπέκης, Καμπάκος, Βοτσαϊτης, Σούλας, Μοροσάνου, Κρασώνης, Μποζνιάκου (Σκαρλάτος 85′), Κιούτακ, Λάιος (Καρβέλας 75′).

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ: Στέτσικ, Ρόης, Παππάς, Καρναδίας, Ζαρκαδούλας Γ., Ζαρκαδούλας Φ., Θύμιος (Χαρατσάρης 70′), Μάχας (Δάβαρης 55′), Λικάι, Τιτόπουλος (Παπανικολάου 80′), Αναστασάκης.