Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Πολυβόλο ο Άτταλος “σουρωτήρι” τη Ζοφριά (φωτο)

Νίκησε 7-2

Καταιγιστικός στην επανάληψη ο Άτταλος Νέας Περάμου συνέτριψε την Ζοφριά με 7-2.

Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε στο 0-0 η αποβολή ( 2η κίτρινη) του Σκέρλου στο 44′ που βρήκε την μπάλα με το χέρι και καταλογίστηκε πέναλτι από τον διαιτητή Δημόπουλο που μετέτρεψε σε γκολ ο Στρατάκης( είχε και δοκάρι στο 20′ ).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σημείωσαν έξι τέρματα . Με τους Μονέ 54΄, Καραμπλάκα 59′( πέναλτι) και 67′, Κατσάφαρο 85′ (μετά από υπέροχη τακουνιά πάσα του Στρατάκη),Καραμανίδης 87”, Γκουτζούλα 90′ .

Και τα δυο τέρματα της Ζοφριάς σημείωσε ο Μάνος ( 76′,88′)

ΑΤΤΑΛΟΣ: Νικολάκης, Τζαφέρης, Πέγκος, Στεφανής, Καλίτζίδης, Μαζιώτης, (75′ Κατσάφαρος), Μονέ ( 60′ Καραμανίδης) Καρμπλάκας, Δουληγέρης( 66′ Κυρίτσι) Στρατάκης Γκουτσούλας,

ΖΟΦΡΙΑ: Κυρίου, Μπίνας, Κακκαβάς, Ζωγράφος( 46′ Διονυσόπουλος, Μουές, Ρεφενδάριος, Μάνος, Σκέρλος, Θωμάκος, Ντάμπος , Βλάχος( 61΄Πράσινος) .