Πολυβόλο το Ηράκλειο, 6-2 τον Βύρωνα

Κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση το Ηράκλειο συνέτριψε τον Βύρωνα με 6-2 και συνέχισε την ανοδική του πορεία.

Εφτασε έτσι τους 13 βαθμούς, ενώ ο Βύρωνας συνέχισε την απογοητευτική πορεία του και με ένα βαθμό είναι στην τελευταία θέση.

Το πρώτο ημίχρονο είχε φοβερό ρυθμό και συναρπαστική εξέλιξη. Στο 10′ ο Παρασκευόπουλος με απευθείας φάουλ έκανε το 1-0, με τον Δημάκη στο 20′ να ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 30′ το φάουλ του Παρασκευόπουλου αυτή τη φορά σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο τελευταίο 5λεπτο έγιναν πράματα και θάματα..Στο 42′ ο Ηλιακίδης έκανε το 2-1, ενώ στο 43′ ο ίδιος παίχτης είχε δοκάρι. Στο 44′ ο Χάγιας ισοφάρισε σε 2-2, αλλά στο 45′ ο Παρασκευόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-2.

Στο 72′ ο Καρώνης έκανε το 4-2, με τον Μούτσο στο 82′ να ανεβλαζει τον δείκτη του σκορ στο 5-2. Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε στο 89′ ο Καφετζής.

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Ντάλλας, Χαβενετίδης (46′ Παρασκευάς), Καρώνης, Τηλιγάδας (46′ Ανδρέου), Καλιακούδας, Βλάχας (46 Αυγέρης), Μούτσος, Χρήστου, Σταυρογιάννης (75′ Μπουραζάς), Παρασκευόπουλος, Ηλιακιδης (75′ Καφετζής).

ΑΟ ΒΥΡΩΝ: Πλάκα, Τριανταφυλλάκης (84′ Τριάντης), Καλαντζής, Σταύρου, Σπανουδάκης, Κυρμάζογλου, Αντωνίου (75′ Ζαφείρης), Αναστασίου (88′ Ζάγκας), Δημάκης, Μπαλαφούτης (84′ Καινούργιος), Χάγιας (65′ Τσαβαλιάς).