Πρεμιέρα στο…σκοτάδι, Πυρρίχιος-ΠΑΟΚ Μάνδρας 1-0

Στην…σκοτεινή Γκορυτσά ο Πυρρίχιος έκανε ποδαρικό με το δεξί και επικράτησε με 1-0 του μαχητικού ΠΑΟΚ Μάνδρας.

Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση για την ψυχωμένη ομάδα του Μιχάλη Κατσάφαρου σημείωσε ο Αγγελιδάκης.

Οι νικητές στο 47′ έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Ερμπαλίδη.

Ο ΠΑΟΚ του Μιχάλη Κάσδαγλη προσπάθησε να πιέσει, χωρίς όμως να φτάσει στην ισοφάριση.

Για περίπου 15 λεπτά στην επανάληψη ο αγώνας διεξήχθη σε…σκότος, όπως διακρίνεται και από τη σημερινή φωτογραφία, καθώς κόπηκε το ρεύμα στο γήπεδο. Μάλιστα η αναμέτρηση διακόπηκε για λίγα λεπτά, ενώ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται ότι ο διαιτητής Χρέλιας έληξε  το παιχνίδι νωρίτερα από τα 90 λεπτά….

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ: Ζερζελίδης, Σταθαράς, Μερκάι, Πιπερίδης, Τσαπανίδης, Ρούπας, Ερμπαλίδης, Μαυρίδης, Βαλμάς(88′ Παπασπυρόπουλος), Παπαδόπουλος, Αγγελιδάκης.

ΠΑΟΚ: Παλαιστής, Μουστάκα, Αξιώτης(75′ Σιδηρόπουλος), Τυρλής, Τσιριγώτης, Βάσης, Κακαράντζα(61′ Ρέντζα), Βαλιάνος, Σωπιάδης(61′ Σακόβ), Δούκας, Κατσάφαρος.