Προβληματισμός και εγρήγορση στον Αίαντα για την εικόνα του συλλόγου στα φιλικά προετοιμασίας.

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η Ανδρική μας Ομάδα από τον Α.Ο. Κερατέας χθες σε εντός έδρας Φιλικό αγώνα Προετοιμασίας, μία ήττα που προβλημάτισε όλους μας. Σαφώς και η Τεχνική ηγεσία της Ομάδας έχει εντοπίσει τα προβλήματα και στα τρία πρώτα Φιλικά παιχνίδια, και ήδη ετοιμάζει διορθωτικές κινήσεις για να αντιστρέψουν την αρνητική αγωνιστική εικόνα της Ομάδας. Προβληματισμός υπάρχει και για τα μεμονωμένα επεισόδια μεταξύ των Ποδοσφαιριστών μας και των αντιπάλων τους στο τέλος του αγώνα, και η Διοίκηση άμεσα θα λάβει τα απαραίτητα μέτρα.
Ο Προπονητής μας κ. Ανδριώτης δήλωσε σχετικά με το χθεσινό Φιλικό αγώνα :
“Θεωρώ πως στο 1ο Ημίχρονο του αγώνα, είδαμε ακριβώς αυτό που θέλαμε για την εποχή που βρισκόμαστε, απέναντι σε μια Ομάδα πολύ πιο έτοιμη αλλά και πολύ πιο ΄΄ακριβή΄΄ από την δίκη μας. Στο 2ο Ημίχρονο με τις αλλαγές που κάναμε ήρθαν ξανά τα απερίσκεπτα λάθη, τα οποία σαφώς και η αντίπαλη Ομάδα εκμεταλλεύτηκε. Σίγουρα θα γίνουν κάποιες αλλαγές προσεχώς, και πρέπει να διορθώσουμε κάποια πράγματα, αλλά αυτό που με στενοχωρεί περισσότερο απ’ οτιδήποτε είναι ότι δεν έχουν αντιληφθεί όλοι οι Ποδοσφαιριστές μας σε ποιο Σύλλογο ανήκουν, και τι αντιπροσωπεύουν… Τα επεισόδια στο τέλος του αγώνα τα θεωρώ απαράδεκτα, και ήδη από τη πλευρά μας, με τον Τεχνικό Διευθυντή κ. Γραμματικό και τον Πρόεδρο μας Κ. Παπαδημητρίου, έχουμε ξεκινήσει τις απαραίτητες ενέργειες μας. Ζητάμε συγγνώμη από το Φίλαθλο Κόσμο που ήρθε να παρακολουθήσει το παιχνίδι από κοντά, καθώς αυτό που παρουσιάστηκε δεν είναι ο Αίας, που ετοιμάζουμε και προγραμματίζουμε”.

*** Επόμενος Φιλικός αγώνας την ερχόμενη Τετάρτη 30 Αυγούστου 2023 – Ώρα 18:30.
΄΄Α.Σ.Σ. ΑΙΑΣ΄΄ – ΄΄Ε.Π.Ο. ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ΄΄ Δημοτικό Στάδιο Σαλαμίνας.