Προοδευτική – Χαραυγή 3-1

Έστω και δύσκολα η Προοδευτική κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της έξοχης και νεανικής Χαραυγής με 3-1 και είναι πλέον πολύ κοντά στην κατάκτηση της πρώτης θέσης

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 5’ με τον Δούβλη ( προηγήθηκε σουτ του Θεοδωρίδη στο δοκάρι) .

Οι Κορυδαλλιώτες ισοφάρισαν στο 36΄με τον Ατματσίδη .

Στο ημίχρονο σημειώθηκαν επεισόδια στη φυσούνα με αποτέλεσμα να τραυματιστεί ο νεαρός Ποτουρίδης και να αποχωρήσει  . Χάρη την επέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν . Στην επανάληψη οι « βυσσινί» έφτασαν στη νίκη με τέρματα των Τσαγκάρη 62’ και Μπέλερη 80’.

Άριστος ο διαιτητής Χατζηγιάννης

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Τράκας, Κουσουρής( 61’ Μύρκος) , Δηλαβέρης, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Μπέλερης Τσαγκάρης , Ζαχαράτος, Μπιτσάνης( 50 Ζελέκου)  Τζανέος, Ατματζίδης ( 75’ Τσίτσης)

ΧΑΡΑΥΓΗ: Παγώνης, Δοξακόπουλος, Γαβαλάς, Ποτουρίδης( 46’ λ.τρ. Πλουμής) Τούρλος , Τάνκα, Δούβλης,Θεοδωρίδης( 80’ λ.τρ Μπακαγιάνος Κ.) , Γρούνης, Μακαρονάς,( 72’ Χουριέτ Ε.)  , Κολοβός .