Προσωρινά κορυφή η Αμφιάλη, 5-0 την Αναγέννηση Μοσχάτου

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν η αναμέτρηση της Αμφιάλης με την Αναγέννηση Μοσχάτου των πολλών απουσιών». Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν 5-0 «καθαρίζοντας» ουσιαστικά από το πρώτο 45λεπτο και ανέβηκαν (μαζί με τον Ατρόμητο) στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα. Δύο τέρματα πέτυχε ο Δανασής (13’, 33’) και από ένα οι Λοϊζίδης (24’), Νιζάμης (31’), Μητρόπουλος (38’). Η Αμφιάλη είχε και δύο δοκάρι με τους Δανασή στο 7’ Δ και Νιζάμη στο 23’. Διαιτητής του αγώνα ο Δαμιανάκης.

ΑΜΦΙΑΛΗ: Παγώνης (46’ Γραίος), Νικολάου, Μπακοθανάσης, Φίπε, Μανγκαλατζίου, Παλάτσιος (62’ Σιφνάκης), Επιτροπάκης (46’ Ζαχαρίου), Λοϊζίδης, Δανασής, Μητρόπουλος (62’ Παπαδόπουλος), Νιζάμης (46’ Μοχάμεντ). ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Βαβάκας, Παναγόπουλος, Καλτσονάκης, Καρανάσος, Τσάβαλος, Αθανασόπουλος, Χρυσικός, Λυκάκης, Κύριλος, Παππάς Ν., Ράτου.