Πρόκριση για «Προό» επί των Γιαννιτσών!

Ένα γκολ του Σάμιου στο 6ο’ λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει η Προοδευτική την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, επικρατώντας με 1-0 της Αναγέννησης Γιαννιτσών στο γήπεδο του Κορυδαλλού.

Το συγκρότημα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη κατάφερε και έκανε την έκπληξη, αφήνοντας εκτός συνέχειας από το Κύπελλο την φορμαρισμένη ομάδα των Γιαννιτσών, η οποία μετράει τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα της Football League.

Το τέρμα που χάρισε στην «Προό» την πρόκριση, πέτυχε ο Σάμιος στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τους παίκτες και τους φιλάθλους των γηπεδούχων να πανηγυρίζουν έξαλλα την επιτυχία των «βυσσινί».

Προοδευτική (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Μπαντίκος, Χαλκιάς, Καλαϊτζίδης(65′ Χατζηγεωργαλής), Βασιλάκος, Παπανικόλας, Σάμιος, Λύγκος(84′ Μπερνιδάκης), Σούφλας( 76′ Πολυχρονίδης), Μηνάς, Μπέλερης, Ερρίκος.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Σπύρος Μπαξεβάνος): Βοσνιάδης, Τέλλος, Γ. Παπαδόπουλος, Σερέτης (17′ λ. τρ. Χατζόγλου), Γιόνδης, Αλμπάνης(76′ Τζεβελέκης) , Νταντίδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνος, Θ. Παπαδόπουλος, Τσίλης(58’Κυζιρίδης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κοσικίδης (Αθηνών)

ΚΟΚΚΙΝΗ: 83′ Κυζιρίδης (δεύτερη κίτρινη)

Συντάκτης: Γιώργος Καρμίρης