Ε.Π.Σ.Α

Πρόκριση θρίλερ για τον Αστέρα Καισαριανής, 3-2 εκτός στην παράταση τα Σούρμενα

Σε ένα ματς με συναρπαστική εξέλιξη, ο Αστέρας Καισαριανής στην παράταση επικράτησε εκτός έδρας επί των Σουρμένων με 3-2 (1-1 ο κανονικός αγώνας) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Στο 3′ ο Λειβαδάς έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με τον Ραχήμ στο 59′ με πέναλτι να ισοφαρίζει σε 1-1, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Στο 102′ ο Κραψίτης έκανε το 1-2, με τον Φασουλά στο 107′ να κάνει το 2-2. Τελικά στο 117′ ο Ραχήμ με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 2-3, δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάπραντζης): Αθανασόπουλος, Αλεξανδράκης, Κωνσταντινίδης (35′ Χαπάλογλου), Σούλκο, Σετελλάρι, Αρβανίτης, Μαρινάκης (90+2′ Σιούλης), Παπαδάκης, Μαργαρίτης, Αρσενίου (98′ Φασουλάς), Λειβαδάς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Φουτράκης, Χασιώτης, Λεβέντης, Μαραγκουδάκης, Μουσταφίδης, Σταμούλης, Ρεντζής (78′ Κραψίτης), Σμυρνάκης (46′ Παληγεώργος), Ψαραδέλης (93′ Ζέλο), Ραχήμ, Μαχαίρας (46′ Γεραγωτέλλης).