Ε.Π.Σ.Α

Πρόκριση θρίλερ η Τερψιθέα, 3-2 εκτός στην παράταση το Παγκράτι

Σε ένα συναρπαστικό αγώνα που κυριολεκτικά έσπασαν καρδιές, η Τερψιθέα νίκησε στην παράταση εκτός έδρας το Παγκράτι με 3-2 (2-2 κανονικός αγώνας) και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ιεράπολη.

Μετά από ένα πρώτο μέρος χωρίς γκολ, στο 48′ ο Τσιρόπουλος έκανε το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε άμεσα, και στο 51′ ο Κωνσταντινίδης ισοφάρισε σε 1-1. Ο ίδιος παίχτης στο 65′ έκανε το 2-1, με τον Λύσανδρο στο 90′ να κάνει το 2-2, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί στο 110′ ο Ταμποτέλης έκανε το 2-3 δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του. Η Τερψιθέα ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίχτες, αφού στο 112′ αποβλήθηκε ο Συριόπουλος με 2η κίτρινη, έχοντας δεχτεί την πρώτη δύο λεπτά πριν…

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Αβαγιανός, Παπαθέου, Κουτσοχρήστος (58′ Ντότσικας), Μηνόπουλος, Κουρουπάκης (85′ Βασιλειάδης), Κωνσταντινίδης (67′ Καρτσαγκούλης), Ακριτίδης (46′ Κατσάκος), Νάνος, Ξενόπουλος, Αδάμης (106′ Καλαρίτης), Παππάς.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Μαρινάκης, Κολτσίδας, Ρήγας, Γραμματικόπουλος, Κοντονάσιος, Κοτσογιαννίδης, Λύσανδρος, Θερτσάι Α. (105′ Ταμποτέλης), Θερτσάι Μ. (65′ Γαλάνης), Τριάντης (56′ Οζμένι), Τσιρόπουλος (75′ Συριόπουλος).