Ε.Π.Σ.Α

Πρόκριση-θρίλερ ο Αστέρας Ζωγράφου, 5-3 στα πέναλτι τον Νεοπεντελικό

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι με τρομερές εναλλαγές συναισθημάτων, ο Αστέρας Ζωγράφου στη διαδικασία των πέναλτι απέκλεισε τον Νεοπεντελικό επικρατώντας με 5-3Ο κανονικός αγώνας έληξε 1-1 και η παράταση 2-2.΄Στον επόμενο γλυρο θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αναγέννηση Πετρούπολης.

Στο 35′ ο Μπεκιάρης έκανε το 0-1, με τον Εξηντάρη στο 61′ με πέναλτι να κάνει το 1-1. Στο 78′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Γεωργαντή, με το ματς να πηγαίνει στην παράταση. Εκεί στο 93′ ο Μπιτσάκης έκανε το 1-2, με την απάντηση των γηπεδούχων να έρχεται στο 94′ με τον Βαλάτσο.

Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου οι γηπεδούχοι πιο ψύχραιμοι πήραν τη νίκη με 5-3 και την πρόκριση.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ: Κοτζάι, Τηγανίτας, Δρακάς (101′ Τζιμάνης), Τούντας, Εξηντάρης, Βραχίμη, Βασιλείου (46′ Κολοκυθάς), Τσιάκαλος, Τζοβάρας (91′ Βαλάτσος), Τζίγκος, Καραμάνος (58′ Λιόλιος).

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ: Τουλίτσηςς, Μπεκιάρης, Ταουζής, Παππάς, Σταυρόπουλος (37′ λ.τρ. Γκόφας) (97′ Μαρουλίδης), Μεταξάς (65′ Βλάχος), Μπιτσάκης, Σιάνος, Γκόνος, Γεωργαντής, Μαντζώρος (55′ Γκιονάι).