3ος Όμιλος

Πρόκριση μέσω… παράτασης για την Δόξα Νέας Μανωλάδας

Την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Ηλείας πανηγύρισε η Δόξα Νέας Μανωλάδας καθώς επικράτησε στην διαδικασία της παράτασης με 3-1 του Ενιπέα Λαντζοϊου. Παρότι το τελικό σκορ και η γενικότερη έκβαση δείχνει ότι οι ‘μαυραετοί’ δυσκολεύτηκαν, κάτι τέτοιο δεν συνέβη αφού οι παίκτες του Σπύρου Αντωνόπουλου δημιούργησαν ευκαιρίες για να τελειώσουν το ματς νωρίτερα όμως δεν το έκαναν. Στο 30′ ο Νιφορόπουλος έγραψε το 1-0, με την αντίπαλη ομάδα ναι ισοφαρίζει λίγο πριν το τέλος. Στην διαδικασία της παράτασης η ομάδα από την Βουπρασία ανέβασε στροφές και πήρε την νίκη χάρις σε γκολ των Μελετίδη στο 108 και Ανδρέα Γούρμου στο 110′. Αναλυτικά, η ενδεκάδα του αγώνα: Σούλης Β., Παναγιωτόπουλος, Αδαμόπουλος (82′ Γούρμος), Παπαδόπουλος, Σούλης Στ., Τσουκαλάς, Βατσής (95′ Κυριαζόπουλος), Μπαρμπαρούσης, Νικολόπουλος (55′ Σωτηρόπουλος), Μελετίδης.