Ε.Π.Σ.Α

Πρόκριση με ανατροπή για τα Μελίσσια, 3-1 τον Αττικό

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, τα Μελίσσια κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να ανατρέψουν την είς βάρος τους κατάσταση και να επικρατήσουν με 3-1 επί του Αττικού και να προκριθούν στον 3ο γύρο του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 39′ με πέναλτι του Γεωργαντή, αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς μέσα σε πέντε λεπτά, με τον Καραγιάννη αρχικά να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 48′ και τον Παπαχρήστο στο 52′ να ολοκληρώνει την ανατροπή κάνοντας το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 80′ με πέναλτι του Παπαχρήστου.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Αλέξης Μαντζούνης): Πυρένης, Καραμπίνης, Τιμολέων, Τούντας, Πολυδωρόπουλος,  Καλημέρης Π. (66′ Μάρκου), Κούκουρας (46′ Παπαχρήστος), Μακρυπίδης, Κοβός (46′ Καραγιάννης), Φάκης Δ. (46′ Μαράνος),  Καλημέρης Α. (73′ Σαμπέρ).

ΑΤΤΙΚΟΣ (Αυγέρης Πάσχος): Μπακανδρίτσος, Ντζέλιας, Καργιώτης, Ορφανού, Γερακάρης, Ντάρβις (65′ Φίλης), Χέλμης (73′ Παππάς), Κοντόπουλος (55′ Πέτρου), Δουληγέρης, Πλεξίδας (83′ Βόγκας), Γεωργαντής (83′ Μπάρλος).