Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Πρώτη απώλεια για τον Φωστήρα Ηλιούπολης, 1-1 με τη Λαύρα Αργυρούπολης

Την πρώτη του βαθμολογική απώλεια είχε ο Φωστήρας Ηλιούπολης, που υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 με τη Λαύρα Αργυρούπολης.

Μάλιστα τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι χειρότερα για τους γηπεδούχους, αφού ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις. Ετσι, οι δύο ομάδες παραμένουν αήττητες, με τον Φωστήρα να έχει πλέον 13 βαθμούς και να είναι στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ η Λαύρα έχει 6 βαθμούς, αφού έχει 3 ισοπαλίες σε 4 ματς ( έχει κάνει το ρεπό της).

Η Λαύρα προηγήθηκε στο 80′ με γκολ του Δημητρόπουλου, με τον Μπιρμπιλή στο 90+4′ να ισοφαρίζει σε 1-1.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Καυκιάς, Τριανταφυλλάκης  (58’ Σταματόπουλος) Καλατζής (46’ Ασωνίτης Ν.). Ασωνίτης Β, Μπιρμπιλής, Κουντουριώτης Α. (83’ Μίζιος), Παπίγκου, Κυριακόπουλος, Νικολαΐδης, Λεπτάκης, Κουντουριώτης Γ.

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Γουλής, Κασάμης (66’ Νούλας), Καραθάνος (46’ Βερβερίτος), Ζούγρας (46’ Μυτιληνός), Γούλας, Ρούσσος, Κέντρος (75’ Δημητρόπουλος), Κουλουρίδης, Σακελλαρίου, Πολυμερόπουλος, Σκούρλας (56’ Λύτρας).