Πρώτη νίκη για Διαγόρα, 1-0 τον Θρασύβουλο..

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Football league πέτυχε η ομάδα του Διαγόρα ξεπερνώντας το εμπόδιο του Θρασύβουλου με σκορ 1-0.

Οι Ροδίτες ξεκίνησαν δυνατά και ευτύχησαν­ να προηγηθούν μόλις στο 2΄ λεπτό με σκόρερ τον Μουσταφίδη.

Στη συνέχεια το θέαμα ήταν φτωχό, με τις ευκαιρίες να είναι ελάχιστες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν ένα παιχνίδι κέντρου και έτσι τίποτα δεν άλλαξε.

Με αυτή την ήττα ο Θρασύβουλος έμεινε χωρίς βαθμούς σε δύο παιχνίδια καθώς και στην πρώτη αγωνιστική είχε χάσει με 1-0 από την Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Διαγόρας (Ράτκο Ντόστανιτς): Πονηρός, Μουσταφίδης, Φαμπίνιο, Αυγενικού, Ματεντζίδης, Μαριεττάκης, Καρπαθάκης, Βουκαϊλοβιτς, Πουλόπουλος, Μπαούρης (35′ λ.τ Λερογιάννης), Κοσμάς.

Θρασύβουλος (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Ανδριόλας (46′ λ.τ Μητσέας), Ψιάνος, Βαγγελής, Κόλτζος, Σύρος, Βασιλείου, Παπαναστασίου, Καρλόπουλος, Ζουμπουλάκης, Βλάχος, Σκόνδρας.

Συντάκτης: Ηλίας Γαβαλάς