Πρώτη νίκη ο Αιολικός, 2-1 τον Τηλυκράτη Λευκάδας

Ο Αιολικός πήρε την πρώτη του νίκη στα μπαράζ ανόδου της Γ’ Εθνικής καθώς επικράτησε 2-1 εντός έδρας του Τηλυκράτη.

Οι δυο ομάδες έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία, με τον Τηλυκράτη να διαμαρτύρεται για τα δυο πέναλτι που δόθηκαν, ενώ ο Αιολικός φωνάζει για το γκολ των φιλοξενούμενων ότι δεν έπρεπε να μετρήσει ως οφσάιντ.

O Αιολικός μπήκε πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Πλατέλλας εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του για το 1-0. Μάλιστα αυτό ήταν το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της νέας του ομάδας.

Στο 44ο λεπτό ο Βαγγέλης Μακρής μιμήθηκε τον συμπαίκτη του και εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Καρλίτος κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του.
Ο Τηλυκράτης απλά μείωσε στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ του Περιστέρη για τον Τηλυκράτη.

Αιολικός (Παπασπύρου): Μουζάκης, Κανελλόπουλος, Γκανσιέρ, Ποτουρίδης, Αρναούτογλου, Νάστος, Στεφάνοβιτς, Πλατέλλας (89′ Ανθής), Καρλίτος (79′ Αντωνίου), Ντινιωτάκης (56′ Μουκίδης), Μακρής.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Γιαννιώτης, Τακίδης, Μπεκατώρος (60′ Κάρλος), Τόσκα, Ζδράβος, Τεγούσης, Νιφορόπουλος, Περιστέρης, Γκουντρουμπής.

ΠΗΓΗ: Mikriliga.com