Πυρρίχιος – Ίκαρος 2-1

Νικηφόρα πρεμιέρα για τον Πυρρίχιο καθώς στο εντός έδρας παιχνίδι με τον συμπολίτη Ίκαρο επικράτησε δύσκολα με 2-1.Τα πρώτα λεπτά κύλισαν με τον Πυρρίχιο να έχει τον έλεγχο του αγώνα και τον Ίκαρο να απειλεί κυρίως με αντεπιθέσεις.Σε μια από αυτές,στο 22ο λεπτό ο Φωτιάδης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Σαμσίδη,δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.Στο 31ο λεπτό και πάλι ο Φωτιάδης επιχείρησε σουτ από τα αριστέρα,αυτή τη φορά όμως ο Σαμσίδης απέκρουσε με δυσκολία.Οι Πόντιοι ωστόσο απάντησαν λίγο πριν την ανάπαυλα,με τον σύνηθη ύποπτο Κωνσταντινίδη να αξιοποιεί την πάσα του Ασλανίδη και με πλασέ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα,τέρμα το οποίο αφιέρωσε στην μόλις λίγων ημερών κορούλα του.Στο 64ο λεπτό,σε κόρνερ για τους γηπεδούχους,ο Ασλανίδης εκτέλεσε για τον Παπαδόπουλο Τ. ο οποίος με ωραία προσποίηση άδειασε τους αμυντικούς του Ίκαρου πασάροντας στον Παπαδόπουλο Θ. που έπιασε αερα.Στο 74ο λεπτό,μακρινό σουτ του Δρακώτου απέκρουσε σε κόρνερ ο Σαμσίδης.Με την συμπλήρωση του 90λεπτου,φάουλ του Παπαδόπουλου Τ. καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσαπρίνη.Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ελευθερίαδης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ικάρου,δίνοντας έτοιμο γκολ στον Κωνσταντινίδη που δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να διαμορφώσει το τελικό 2-1,χαρίζοντας έτσι τους 3 βαθμούς στον Πυρρίχιο.Πολύ καλός ο διαιτητής Σταμάτης.

Πυρρίχιος: Σαμσίδης,Χαλκίδης,Μερκάι,Ελευθεριάδης,Παντελής,Παπαδόπουλος Θ.,Μανγκασάρωβ (68′ Χριστοδουλίδης),Καλαϊτσίδης,Κωνσταντινίδης,Παπαδόπουλος Τ.,Ασλανίδης

Ίκαρος: Κατσαπρίνης,Χριστοδουλίδης,Χατζηαντωνάκης,Ζαρόμπας (17′ Δρακώτος),Παπαντώνης,Μάρκου,Καλαϊτσίδης Ι.,Μανδρίτσας (59′ Καλαϊτσίδης Γ.), Ντεγκράν (61′ Aμπάτζης),Φωτιάδης,Θωμόγλου