Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Πυρρίχιος- Ασπρόπυργος 1-3

Ακόμα μια δύσκολη αποστολή έφερε εις πέρας ο Ασπρόπυργος. Η ομάδα του Κυριάκου Μίχα βρέθηκε πάλι με την πλάτη στον τοίχο, αλλά βρήκε τη δύναμη στην επανάληψη και με ανατροπή λύγισε με 3-1 τον πολύ καλό Πυρρίχιο στη Γκορυτσά και συνεχίζει να βρίσκεται στο μείον δύο από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Ποντίων.

Οι γηπεδούχοι του Μιχάλη Κατσάφαρου μπήκαν ορεξάτοι και άνοιξαν το σκορ με τον Τσούφλα στο 13′.

Ο Ασπρόπυργος επέστρεψε πιο ψυχωμένος στην επανάληψη και ισοφάρισαν άμεσα με τον Σερέπα(49′). Λίγο αργότερα ο Πυρρίχιος έμεινε με δέκα, καθώς αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη ο Ερμπαλίδης.

Με αριθμητικό πλεονέκτημα  οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ανατροπή με τέρματα των Νέρες(63′) και Αποστόλου(98′).

Ο αγώνας στο 80′ διακόπηκε για περίπου πέντε λεπτά για μπουκάλι που δέχθηκε ο διαιτητής Βάτσιος από την κερκίδα.

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ: Ζερζελίδης, Σταθαράς, Χατζηαντωνάκης, Πιπερίδης Ι.(85′ Βαλμάς), Μαυρίδης Γ., Μαυρίδης Ι.(84′ Σιδηρόπουλος), Ερμπαλίδης, Τσούφλας(56′ Σακίδης), Σερταρίδης, Παπαδόπουλος, Αγγελιδάκης.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Ανδριόλας, Αποστόλου, Παρασχάκης, Νικολόπουλος, Πατσατζόγλου, Γιουκαρής, Ταβάρες(75′ Τούσης), Μαζιώτης(29′ Νέρες), Σερέπας, Μακρίδης(82′ Κοντούλης), Παροτσίδης.