Πυρρίχιος – Ελευσινιακός 2-0

Επιστροφή στις νίκες για τον Πυρρίχιο ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Ελευσινιακού στο γήπεδο της Γκορυτσάς. Πρώτη σπουδαία ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 15ο λεπτό, με τον Καραμανίδη να μην εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας των γηπεδούχων αφού το πλασέ του πέρασε λίγο άουτ.Οι Πόντιοι αιφνιδίασαν την ομάδα της Ελευσίνας και με δύο γρήγορα γκολ κλείδωσαν ουσιαστικά τη νίκη. Στο 25ο λεπτό ο Νικολαϊδης σούταρε με τον Ρόκα να αποκρούει ασταθώς και τον Κωνσταντινίδη να παίρνει το ριμπάουντ και με κοντινό πλασέ να κάνει το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα, ο Κωνσταντινίδης με τον Μανγκασάρωβ συνεργάστηκαν άψογα με τον τελευταίο να πλασάρει από το ύψος του πέναλντι τον Ρόκα και να διαμορφώνει το τελικό 2-0. Στο 35ο λεπτό σουτ του Καραμανίδη απέκρουσε σε κόρνερ ο Κεσανίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τις δύο ομάδες να μην έχουν κλασσικές ευκαιρίες για γκολ πλην το τετ α τετ του Νικολαϊδη στο 58ο λεπτό.Η ομάδα του Πυρρίχιου αφιέρωσε αυτή τη νίκη στον άτυχο της ομάδας, τον Παπαδόπουλο Θέμη που χειρουργήθηκε σήμερα έπειτα από τον σοβαρό τραυματισμό του στο γόνατο καθώς και σε μια φίλαθλο της ομάδας, την γυναίκα του Πυρρίχιου,την Λένα ,που θα φύγει στο εξωτερικό.

Πυρρίχιος: Κεσανίδης,Μανγκασάρωβ,Νικολαϊδης ( 86′ Αντωνίου),Ασλανίδης,Κυριακίδης ( 69 ‘ Φωτιάδης), Σοϊλεμεζίδης,Καλαϊτσίδης (83’ Παπαδόπουλος Τ.),Κωνσταντινίδης,Χριστοδουλίδης,Λευκόπουλος

Eλευσινιακός: Ρόκας,Καμενίδης ( 70′ Βλαχόπουλος),Τυρλής,Οικονομόπουλος,Στάθης,Πηλίδης,Αντωνιάδης ( 46′ Παπαϊωάννου),Θεοδωρόπουλος (43′ Απαζίδης),Εφραιμίδης,Καραμανίδης,Φραγκόπουλος