Π. Ιωακείμ: “Οι καλικάντζαροι τα φάγανε τα μελομακάρονα…”

Από τον Πρόεδρο του Αστέρα Κερατσινίου Παναγιώτη Ιωακείμ λάβαμε την παρακάτω ανακοίνωση που εξέδωσε, μετά το τέλος της αναμέτρησης με τη Νίκη Ρέντη:

“Μετά το τέλος τής 11ης αγωνιστική και ενόψει των εορτών των Χριστουγέννων γίναμε μάρτυρες αστείων πραγμάτων.  Στο ντέρμπι κορυφής με την ομάδα της Νίκης Ρέντη, σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το πειραϊκό ποδόσφαιρο με αρκετό κόσμο  και χωρίς πολλές φάσεις πού στον τέλος βρήκε την ομάδα μας ηττημένοι 0-1 από την ομάδα τής Νίκης Ρέντη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού από δικό μας λάθος .  Εμείς αυτό που έχουμε να πούμε είναι ότι διαμαρτυρόμαστε για μια  ανατροπή(πέναλτι) στον ποδοσφαιριστή τής ομάδας Μαρκαντίνη στο 68 λεπτό πεντακάθαρα και άμεσος ο πρώτος επόπτης κ. Φυρογένης  δίνει την παράβαση κατευθείαν, έχοντας σηκώσει τη σημαία του… Βέβαια ο διαιτητής κ. Μπαλαχούτης είχε άλλη  άποψη… Όπως και ο β’  βοηθός κ. Γιανναράκης, που στο πρώτο ημίχρονο μάς έκοψες 2 φορές πεντακάθαρα .

ΥΣ.  Οι καλικάντζαροι τα φάγανε τα μελομακάρονα…

ΥΣ2 Το νου σας υπάρχουν… Καλές γιορτές σε όλους με υγεία .. Μόνο ΑΚ μόνο Αστέρας Κερατσινίου.”.