Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Σαλαμινομάχοι – Θύελλα Μοσχάτου 2-1

Ψυχωμένοι οι Σαλαμινομάχοι, αν και έπαιζαν σχεδόν ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες επικράτησαν της Θύελλας Μοσχάτου με 2-1 και παραμένουν ζωντανοί στο κυνήγι των πλέι οφ.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Στόικο για επικίνδυνο παίξιμο.

Η Θύελλα προηγήθηκε με τον Κωνσταντάκο στο 51′. Στο 79′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν κι εκείνοι με δέκα, με τον Κομπογιάννη να βλέπει δύο κίτρινες σε ένα λεπτό και ενώ είχε μπει στο ματς αλλαγή στο 78’……

Με τις ισορροπίες να αποκαθίστανται, οι νησιώτες κατάφεραν στο τελευταίο πεντάλεπτο να γυρίσουν το σκορ με τέρματα των Πασσαλή(84′) και Ασλάνι(85′).

Διαιτήτευσε ο Φυρογένης.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Βουκούτης, Πασαλής, Ευαγγέλου Γ., Νομικός (83’ Παπαδημητρίου), Κωνσταντινίδης, Σιγάλας (51’ Πέτσι), Ασλάνι, Στόϊκο, Μακρής (74’ Πανταλέων), Μούστα (51’ Τουμπαρίδης), Ευαγγέλου Μ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κρητικός, Φαναρίτης (79’ Μαυρομίχαλος), Τσικριπής (46’ Πουλίτσας), Ευαγγέλου, Πιττερός, Λαοπόδης, Ελευθεριάδης (78’ Κομπογιάννης), Γούλας, Γιαουκτάρη (54’ Δαντσάφης), Κωνσταντάκος, Σάγης (65’ Σάλτας).