Ε.Π.Σ.Α

Σε απίστευτη ματσάρα ο Κένταυρος Βριλησσιων 7-5 (!!!) στην παράταση τον Διαγόρα Αιγάλεω

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι το οποίο όσοι το έζησαν θα κάνουν χρόνια να το ξεχάσουν, και που είχε απίστευτες εναλλαγές συναισθημάτων, ο Κένταυρος Βριλησσίων αν και έχανε στο ημίχρονο 1-4(!!!), κατάφερε να πάρει την πρόκριση επικρατώντας στην παράταση με 7-5 επί του Διαγόρα Αιγάλεω (5-5 η κανονική διάρκεια) και να προκριθεί στους 16 του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν φανταστικό ξεκίνημα, και στο 10′ ο Μουράτης έκανε το 0-1. Στο 14′ ο Μπότης έκανε το 0-2, και πριν καλά καλά συνέλθουν οι γηπεδούχοι στο 15′ ο Κολοβός έκανε το 0-3. Στο 29′ ο Κεραμάς μείωσε σε 1-3, αλλά στο 40′ ο Μπότης με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 1-4.

Μπροστά στο φάσμα της συντριβής και του αποκλεισμού, ο κόουτς Κώστας Ρούπτσος έκανε στο ημίχρονο 4 αλλαγές, με το ματς να αλλάζει τελείως μορφή. Στο 58′ ο Σεχιτάι μείωσε σε 2-4, με τον Σαχσανίδη στο 60′ να κάνει το 3-4, και τον Δούνα στο 65′ μα φέρνει το ματς στα ίσα κάνοντας το 4-4! Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν, και αφού στο 79′ είχαν δοκάρι με τον Μπότη, στο 80′ ο Δήμος έκανε το 4-5. Ομως η τελευταία λέξη άνηκε στον Κένταυρο, που στο 85′ με τον Σεχιτάι και  πάλι έκανε το 5-5, στέλνοντας το ματς στην παράταση!

Εκεί μίλησε η ποιότητα και η εμπειρία των γηπεδούχων, που με τον Νιτσάκη στο 105′ έκαναν το 6-5, ενώ στο 115′ ο Κουτρουμπίνας διαμόρφωσε το τελικό 7-5…

ΚΈΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΊΩΝ: Μανωλάκος (46′ Νικοπολίδης), Αργυρόπουλος (46′ Νιτσάκης), Μανίκας Β., Κολιός (46′ Φελέκης), Τούντας, Δούνα (70′ Χαλκιόπουλος), Μανίκας Ν., Κεραμάς (46′ Σαχσαν.ιδης), Δέτσης, Σεχιτάι (100′ Τσαντήλας), Κουτρουμπίνας.

ΔΙΑΓΌΡΑΣ ΑΙΓΆΛΕΩ: Τελατινίδης, Κουράτορας (91′ Χαραλαμπόπουλος), Ρήγος (79′ Καλλίλας), Μαρτίνος, Μελής, Ζήκος, Μπότης, Κολοβός (64′ Κυριαζής), Δήμος (85′ Γεωργόπουλος), Μουράτης, Σπανουδάκης (46′ Ανδριώτης).