Σιλεβίστας: “Δίκαιη η νίκη μας”

Απόλυτα ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του ΠΑΟ Ρουφ, Γιάννης Σιλεβίστας, μετά τη νίκη απέναντι στη Δόξα Βύρωνος με τον ίδιο να δηλώνει μετά το ματς:

Κυριαρχήσαμε απόλυτα στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα και δίκαια προηγηθήκαμε με 2-0 στο σκορ. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και μετά είχαμε ισορροπία και δεχθήκαμε ένα φθηνό γκολ. Στο β’ μέρος έπρεπε να τελειώσουμε νωρίτερα το παιχνίδι στις κλασσικές ευκαιρίες των Χίου, Τριανταφύλλου και Χατζή. Ο αντίπαλος με μεγάλες μεταβιβάσεις από την άμυνα προσπαθούσε να απειλήσει και είχε και αυτός την ευκαιρία του από τη στιγμή που δεν τελειώσαμε το παιχνίδι. Η νίκη μας κρίνεται δίκαιη και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές. Σε αυτή τη κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος μετρούν μόνο οι νίκες. Ευχαριστούμε το κόσμο της ομάδας για την πολύ ωραία ατμόσφαιρα που δημιούργησε κατά τη διάρκεια του αγώνα.