Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Σοκ στο Καματερό για Ασπρόπυργο 2-2 στο 95′ με Ζωφριά

Σοκ στο 95’ για την ομάδα του Ζήση Ζήκου που δέχθηκε την ισοφάριση από την Ζωφριά και απώλεσε δυο πολύτιμους βαθμούς για το κυνήγι της πρώτης θέσης με τον Ασπρόπυργο να παραχωρεί ισοπαλία 2-2 στον ΔΑΟ

Η ομάδα του Γιώργου Αδάκτυλου προηγήθηκε στο σκορ  στο 17’ με εντυπωσιακή ενέργεια του Ασλάνι (1-0).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 81’ με σουτ έξω από την περιοχή του Δηλαβέρη (1-1) και τρία λεπτά αργότερα ο Τσιγγόπουλος με πλασέ έφερε «τούμπα» το ματς πετυχαίνοντας το (1-2) μέσα σε πανηγυρισμούς που επέφεραν την αποβολή του ποδοσφαιριστή Φλέγγα για χειρονομίες… στην εξέδρα με υπόδειξη του βοηθού Νούσια. .

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο  νέο εισελθών Μαχμουτάι ισοφάρισε σε 2-2  για την ομάδα της Ζωφριάς.

Διαιτητής ήταν ο Λάμπρου

Ζωφριά: Λίβας, Τσαμπούρης(91′ Μαρτζακλής), Παρασχάκης, Πουλικίδης, Νίκα, Ρεφενδάριος, Μαζμανίδης, Πλατανιάς (91′ Μαχμουτάι), Παρτάλης(62′ Ηλιόπουλος), Ασλάνι, Μανάφας(62′ Ανδριώτης).

Ασπόπυργος: Πρωτόπαππας, Ρούσσος(80′ Τσεβάς), Πίνης, Φλέγγας, Φυσαράκης, Τούσης, Μουστάκα, Δηλαβέρης, Τσιγγόπουλος, Κόκας(70′ Γεωργιάδης), Δρυμούσης(46′ Τόρρα).