Σούπερ Φωστήρας, 4-1 τον Χαραυγιακό

Κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση, ο Φωστήρας επικράτησε επί του Χαραυγιακού με το εμφατικό 4-1 και συνέχισε τις υψηλές πτήσεις στη βαθμολογία.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία, εξέφρασαν όμως σοβαρά παράπονα για την διαιτησία.

Στο 15′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Τσιώλης που ανέλαβε την εκτέλεση δεν κατάφερε να σκοράρει, αφού ο Αραμπατζής απέκρουσε. Το σκορ άνοιξε στο 31′ όταν ο Πίσσας έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Μπερνιδάκης με νέο πέναλτι έκανε το 2-0, με τον ίδιο παίχτη στο 56′ να κάνει το 3-0. Στο 79′ ο Τσιώλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, με τον Πλούμη στο 83′ να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Ασημέλλης, Τσουβαλτσίδης (61′ Ρέππας), Ιωαννίδης, Χριστοφιλέας (61′ Δηλαβέρης), Πεχλιβανίδης (73′ Χατζηκυριάκος), Κασνέτσι (56′ Καρμοίρης), Πινιώτης, Σταύρου (73′ Ζελενίτσας), Μπερνιδάκης, Πίσσας, Τσιώλης.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: Αραμπατζής, Κοζάκης, Γερόλυμος, Κούτρας, Βαλιούτης, Κάρδαρης (68′ Μαγκαλάκιο), Καλόφωνος, Κουκοβίνης, Αγγελόπουλος (73′ Αναστασίου), Κουτσούμπας (63′ Πλούμης), Φέκκας.