Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.

Σούπερ Χρυσούπολη στο Β’, 4-1 εκτός τον Χαλκηδονικό

Ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, η Χρυσούπολη επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας επί του Χαλκηδονικού, ξεκινώντας ιδανικά το νέο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ όταν ο Ταμπάκης έκανε το 0-1, με την απάντηση των γηπεδούχων να έρχεται στο 22′ όταν ο Παππάς ισοφάρισε σε 1-1. Στο 35′ η Χρυσούπολη είχε δοκάρι με τον Βαφειάδης.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 52′ ο Ψυχογυιός έκανε το 1-2. Στο 71′ ο Μακρής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, με τον Μαρτέκα στο 76′ να διαμορφώνει το τελικό 1-4.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΌΣ: Ασημακόπουλος, Χασράμα (74′ Χύτας), Βέττος (50′ Λάζος), Χατζηιωαννίδης, Δόγανος, Δενελάβας, Καγιαννάς, Τσιοβίλης, Μπάμπα, Παππάς (65′ Λαγός), Γρατσίας (65′ Μπουγιούκος).

ΧΡΥΣΟΎΠΟΛΗ: Μαρινόπουλος, Χαλίκης, Βασιλειάδης, Αναγνώστου, Νάος (46′ Ψυχογυιός), Λάππας, Θηβαίος (78′ Πίττης), Ταμπάκης, Μαρτέκας, Βαφειάδης, Μακρής.