Σπουδαία νίκη με 1-0 για Χολαργό

Παίζοντας δυνατά και ψυχωμένα ο Χολαργός χάρις σε ένα γκολ στο τέλος του 1ου ημιχρόνου ( στο 45΄ ) με κεφαλιά του Ξηντάρη μετά από σέντρα του Ζώη  νίκησε μέσα στη Πετρούπολη τον φλύαρο Άρη με 0-1

Ο Χολαργός είχε στο 1ο ημίχρονο είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο 15΄ και στο 17΄με τον Ζώη και τον Ξηντάρη αντίστοιχα τα σουτ των οποίων από καλή θέση απέκρουσε ο διακριθείς Τσεφάϊ.

Ο Άρης με τον Νικόλι και τον Κυριαζή στο 37΄και στο 40΄ αντίστοιχα ανταπέδωσε τις ευκαιρίες αλλά τα σουτ των ανωτέρω πέρασαν ελάχιστα άουτ.

Ο Άρης μπήκε δυνατά στο 2ο ημίχρονο, πίεσε,  είχε πλήρη εδαφική υπεροχή χωρίς όμως να φτάσει στην επίτευξη γκολ όταν όλες του οι επιθέσεις αποκρούονταν από τη σφιχτή άμυνα του Χολαργού χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πλησιάσει τους πρωτοπόρους.

Στο 84΄αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Ζώης

Από το Χολαργό ξεχώρισαν οι Ζώης, Ξηντάρης και Καρράς ενώ από τον Άρη που απογοήτευσε τους φίλους του ο τερματοφύλακας Τζεφάϊ και ο Κυριαζής

Καλή η διαιτησία των : Γαβρίλη, Γούναρη, Νικολάου

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ :  Τσαφάϊ , Λάπα  ,Παναγιωτίδης ( 83΄Χαλιάσος ) ,  Βασιλάκος  ( 66΄ Ζούκας) ,Μπουφίδης ,  Νίκολι , Λάλα ,  Τζαμαλής   (60΄Κρητικός )  , Κυριαζής , Tσέλια, Τσάτσα

ΧΟΛΑΡΓΟΣ : Σκαλαίος, Καζάκος, Κατσαρός, Καταϊβάτης, Χρόνης, Ζώης, Καρράς ( 91΄ Ψάλλας ) , Τζέλη, Ξηντάρης ( 86΄Πλεμμένος ) , Λύρας, Ντζαβίδας ( 73΄Ρίζος )