Σπουδαία νίκη τα Μελίσσια στο Περιστέρι (0-3)

Σπουδαία νίκη σε μια δύσκολη έδρα πέτυχαν τα Μελίσσια επικρατώντας με 0-3 του ΑΟ Περιστερίου για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα αφού μέχρι το 56′ ο ΑΟ Περιστερίου κυριαρχεί στο γήπεδο και είχε τις ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ στο α’ ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ομάδα του Δημήτρη Μπουγά παρουσίασε βελτίωση και με σουτ του Δημήτρη Φάκη στο 56′ έκανε το 0-1.

Το τέρμα αυτό… γιγάντωσε τους πράσινους και αποσυντόνισε τους γηπεδούχους, με τον Παπαχρήστου στο 76′ να κάνει το 0-2.

Το τέρμα αυτό ψαλίδισε τις ελπίδες του ΑΟΠ για θετικό αποτέλεσμα, με τον Σεϊτάι στο 88′ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα κάνοντας το 0-3.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αλβέρτος Παπαδάκης) Καταχανάκης, Σετελάρι (81′ Τρόκα), Μπέντας (65′ Κουτσούκου), Μπούζας, Βελέντζας, Κλωνάρης, Κόκα (46′ Ρίζος), Ζιάμπρας, Θεοδώρου, Νένδος, Λέτσι.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δημήτρης Μπουγάς) Νικολάου, Πολυδωρόπουλος, Πάσσαρης, Καραμπίνας, Κυριακόπουλος, Φάκης Δ. (68′ Μαθρέδας), Φάκης Ι. (46′ Σεϊτάι), Αρβανίτης, Καλημέρης (85′ Ντεντόπουλος), Πουλάκης, Ζαννίκος (46′ Παπαχρήστος).