Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Σπουδαίο διπλό για ΑΕ Νίκαια 3-2 στην Δραπετσώνα τον ΑΣ Ποντίων

Επέστρεψε  στις νίκες η ΑΕ Νίκαια που ξεπέρασε το εμπόδιο του ΑΣ Ποντίων  καθώς επικράτησε με 3-2 .

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του  Πεκώφ στο 37’και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με σουτ του Αϊβαλιώτη στο 39’.  Δυο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι το εκτέλεσε ο Μελεμενής και απόκρουσε ο Τερεκανίδης.

Στο δεύτερο μέρος η «πλάστιγγα» έγειρε στην μεριά των φιλοξενούμενων που με σουτ του Παπαδόπουλου στο 67’ πήραν το προβάδισμα στο σκορ (1-2) και με νέο σουτ του Πεκώφ στο 89’ πέτυχαν το 1-3. Οι «πόντιοι» μείωσαν στις καθυστερήσεις σε 2-3 με σουτ του Νίσηρου.

Διαιτητής ήταν  ο Ζησιμόπουλος.

ΑΣ Ποντίων: Μπαλτάς, Τόλι, Τόγιας, Γκαϊδόγιαννης, Δοξακόπουλος, Παπαδόπουλος, Dobrin (52’ Νισήριος), Σοφούλης (67’ Ταλαμπέκος), Λιάσκος (67’ Χατζηκυριάκος), Μελεμενής, Αϊβαλιώτης.

ΑΕ Νίκαια: Τερεκανίδης, Σταυράκογλου, Ελευθεριάδης (46’ Πασαμιχάλης Σ.), Κουρούνης, Πασαμιχάλης Γ., Κατσικούρης (46’ Νέλα), Παπαδάτος, Νταλάκος (65’ Σφυρής), Μπόγρης, Παπαδόπουλος, Πεκώφ.