Στάση Σούρμενα για τη Διάνα, με τους “ροσσονέρι” να βρίσκονται σε δαιμονιώδη φόρμα (3-2)

Μέχρι χθες η Διάνα Ηλιούπολης αποτελούσε τη μοναδική ομάδα στους δυο ομίλους της Α’ ΕΠΣΑ που διατηρούσε το απόλυτο των νικών.

Το σερί αυτό έλαβε τέλος σήμερα το απόγευμα στο Ελληνικό, εκεί που τα Σούρμενα, κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-2 των κυανέρυθρων και να δώσουν συνέχεια στις επιτυχίες μετά το διπλό που πέτυχαν επί των Τραχώνων.

Πλέον, η ομάδα της Ηλιούπολης απέκτησε συγκάτοικο στην κορυφή την Ηλιούπολη, ενώ είδε τα Σούρμενα να βρίσκονται με δυο βαθμούς λιγοτερους (13 στην 2η θέση, έχοντας ματς περισσότερο από τους Τράχωνες και τον ΠΑΟ Ρουφ).

Το συγκρότημα του Γιάννη Τάμπραντζη, παρότι τα είδε σκούρα αφού το 2-0 του α’ μέρους έγινε 2-2, είχε σε μεγάλη ημέρα αρκετούς παίκτες και με σκόρερ έναν πρώην παίκτη της ,Διάνας τον Νίκο Γιαννουλάκη στο 84′, πήρε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα.

Από την άλλη, η Διάνα δεν ξεκίνησε καλά και βρίσκονταν πίσω στο σκορ στο α’ ημίχρονο με 2-0, ωστόσο οι αλλαγές του Γιώργου Τσαμόπουλου έδωσαν ώθηση στην ομάδα του που έφερε το ματς στα ίσα όμως στο τέλος δέχτηκε το τρίτο τέρμα και μοιραία ηττήθηκε.

Στο 20′ ο Μασάδο με σουτ έκανε το 1-0, με τον Κώτσι στο 27′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 54′ ο Καλλέργης με πέναλτι που κέρδισε ο Φάρος από τον Κουμπαρούλη έκανε το 2-1 ενώ στο 72′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-2.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 83′ ο Γιαννουλάκης.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

7′ Η πρώτη ευκαιρία για τα Σούρμενα. Πλασέ του Παπαδάκη άουτ από σέντρα του Κώτσι.

19′ Σουτ από φάουλ του Καλουδιώτη ο Σκυριώτης μπλοκάρει.

20′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ 1-0. Σκόρερ ο Μασάδο με σουτ από κοντινή απόσταση.

23′ Σωτήρια παρέμβαση του Γιαννουλάκη που δεν επιτρέπει στη Δια΄να να ισοφαρίσει.

24′ Σουτ του Καλλέργη άουτ.

27′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Ο Κώτσι με σουτ μακρινό κάνει το 2-0.

30′ Κόρνερ Καλουδιώτη κεφαλιά Δάρρα ο Σκυριώτης απεκρούει.

45′ Φάουλ Καλουδιώτη κεφαλιά Φάρου η μπάλα άουτ.

54′ Κερδίζει πέναλτι η Δια΄να σε ανατροπή του Φάρου από τον Κουμπαρούλη.

55′ ΓΚΟΛ Η ΔΙΑΝΑ .Μειώνει με τον Καλλέργη.

64′ Σουτ του Δουγένη η μπάλα άουτ.

72′ ΓΚΟΛ Η ΔΙΑΝΑ. Ο Καλλέργης μετά από πάσα του Χρήστου Μπαλαφούτη με σουτ έκανε το 2-2.

84′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Ο Γιαννουλάκης τιμωρεί την παλιά του ομάδα κάνοντας το 3-2.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάμπραντζης) Σκυριώτης, Χριστόπουλος, Χιώτης,Κουμπαρούλης, Γιαννουλάκης, Τσέργας, Χέλμης, Παπαδάκης (81′ Μαρινάκης), Μασάδο (90+@ Μερετσόλιας), Αδαμόπουλος (60′ Δουγενής).

ΔΙΑΝΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Κόρρας, Δάρρας Π., Καζάκος Α., Δάρρας Α., Μπακογιάννης, Καλουδιώτης (85′ Νίκολι), Καλλέργης, Μπαρδάκης, Κετσετζόγλου (71′ Μπαλαφούτης Χρ.), Αναστασίου (35′ Φάρος), Ζιώβας (35′ Λεοντίου).